Autizmo grėsmė

Šeima paplūdimyje

Autizmo grėsmė

Ankstyva diagnozė

Mūsų misija

Apie autizmą

Pagalbos metodas

Specialistai

Vaiko gimimas – didingos žmogaus gyvenimo istorijos pradžia. Džiaugiamės kasdien ją papildydami naujais įrašais: „nusišypsojo“, „pradėjo guguoti“, „išdygo pirmas dantukas“, „pradėjo vaikščioti“, „pasakė MAMA“.

Tačiau jei vieną dieną pastebėsite, kad jūsų vaikas kažkuo pradėjo skirtis nuo bendraamžių – sulėtėjo ar nustojo vystytis kalba, dingo jau atsiradę kalbos pradmenys, jei vaikas pradėjo domėtis ne daiktais, o jų detalėmis, jei sutriko miegas, mityba, atsirado keisti judesiai (lingavimas, vaikščiojimas pasistiebus) – metas sunerimti. Žinoma, gali būti, kad jūsų brangiausiam vaikučiui nieko blogo nėra, bet pasistenkite rasti kelias minutes ir pasitikrinkite, ar jis nepapuola į autizmo spektro sutrikimų rizikos grupę. Tai atlikti nesudėtinga.

Atsakykite į 20 visuotinai priimto, Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomenduojamo ankstyvos rizikos grupių atrankos testo klausimus ir sužinokite atsakymą.

Nors gali būti labai sunku išlikti objektyviems dėl stipraus emocinio ryšio su savo vaiku, pasistenkite situacija vertinti kritiškai. Jei aptikote daug sutapimų, nedelsdami kreipkitės į vaiko gydytoją, nes gali būti, kad Jūsų vaiko istorijos puslapyje atsiras grėsmingas įrašas: „diagnozė – autizmas“. Jis visam laikui keičia mažojo žmogaus gyvenimą – o taip pat ir visos Jūsų šeimos…