Dr. Jane Howard

Jane-HowardDr. Jane Howard yra sertifikuota Elgesio analitikė (įgijusi daktaro laipsnį BCBA-D) ir licenzijuota psichologė (Kalifornijos valstija). Psichologijos bakalauro studijas ji baigė Mount Holyoke koledže (Sáut Hãdlis, Masačiusetso valstija), o Vakarų Mičigano universitete (Kalamazù, Masačiusetso valstija) įgijo psichologijos magistro ir daktaro laipsnį. Ji taip pat baigė podoktorantūros studijas Psichikos tyrimų institute (MRT) (Palo Alto, Kalifornijos valstija).

1996 m. dr. Howard su bendr. įregistravo Kendall‘o centrą Kalifornijoje, teikiantį pagalbą autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams ir jų šeimoms, globėjams, mokytojams, pareigūnams; ši pagalba apibendrintai vadinama „Terapijos keliais“ (Therapeutic Pathways). Šiuo metu dr. Howard yra vyriausioji vykdančioji šios institucijos darbuotoja ir suteikė visapusę intensyvią intervencinę elgesio analizės pagalbą daugiau nei 400 vaikų ir paauglių, kuriems buvo diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas.

Dr. Howard yra nusipelniusi psichologijos profesorė (Professor Emeritus) Kalifornijos valstybiniame Stãnisloso universitete (Terloke, Kalifornijos valstija). Profesorė dėsto elgesio analizės ir vaiko klinikinės psichologijos kursus magistrantūros pakopos studentams. Universitete ji įkūrė Tiesioginių mokymų centrą (Center for Direct Instruction), teikiantį klinikinę pagalbą vietiniams vaikams, turintiems elgesio ir mokymosi sunkumų. Be to, dr. Howard universitetiniu lygiu koordinavo specialiųjų pedagogų rengimo programas. Ji inicijavo ir vadovavo JAV tarnybos specialiojo ugdymo personalo mokymo dotacijoms.

Dr. Howard kartu su bendraautore Ellen Reese parašė vadovėlį „Žmogaus elgesys: analizė ir taikymas“. Savo tyrimus ji publikuoja recenzuojamuose žurnaluose, tokiuose kaip „Taikomoji elgesio analizė“ (The Journal of Applied Behavior Analysis), „Žodinės elgsenos analizė“ (The Analysis of Verbal Behavior), „Raidos sutrikimų tyrimai“ (Research in Developmental Disabilities) ir „Moksliniai autizmo spektro tyrimai“ (Research in Autism Spectrum Disorders). Ji paskelbė dvi dažniausiai cituojamas studijas apie autizmo spektro sutrikimo gydymo rezultatus.

Dr. Howard dalyvavo daugelyje tarptautinių konferencijų Kinijoje, Italijoje, Švedijoje, Airijoje, Pietų Korėjoje ir Lenkijoje.

Dr. Howard taip pat dirbo Elgesio analitikų sertifikavimo taryboje (BACB) ir buvo direktorių tarybos prezidentė.

Kviečiame dalvyauti konferencijoje ir praktiniuose seminaruose!