Specialistai

Autizmo grėsmė

Ankstyva diagnozė

Mūsų misija

Apie autizmą

Pagalbos metodas

Specialistai

Specialistai

Sužinoję vaiko diagnozę, gyvensite toliau. Nors ir reikės akimirkos–kitos atsitokėti, turėsite pradėti planuoti, ir ne vieneriems metams į priekį. Vaiko ateitis – ne trumpalaikė problema. Kasdien norėsite jam padėti, suteikti geriausias galimybes, bet būkite realistai.

  • Įvertinkite savo finansinius pajėgumus.
  • Pasvarstykite, kiek galite skirti laiko nenuskriausdami nei kitų savo namiškių, nei savęs.
  • Jei matote, kad reikės specialisto pagalbos, sudarykite sąrašą, ko iš jo tikėtumėtės.
  • Pagalvokite, kur galėtų vykti užsiėmimai, kiek jie užtruktų.
  • Kokios kvalifikacijos paslaugų tiekėjo ieškotumėte?
  • Pakoreguokite savo programą maximum.

Tai atlikę, būsite padėję gerus pamatus ateičiai.

Jura Tender, ISADD Lietuva

Jura Tender

Aš – klinikos psichologė, turinti daugiametę patirtį vystymosi sutrikimų, sunkaus elgesio bei Elgesio terapijos srityse. Esu bendradarbiavusi su Dr. Van Dyck (Olandija) ir prof. I. Lovaas Kalifornijos universitete (JAV). Taip pat dirbau Viktorijos ir Vakarų Australijos valstybinėse Neįgaliųjų tarnybose. Prieš sukuriant ISADD, buvau PSAA Vakarų Australijos vadove. Nuo 1994 vadovauju privačiai kompanijai ISADD (Intervention Services for Autism and Developmental Delay – Intervencijos paslaugos turintiems autizmą arba sutrikusios raidos žmonėms).

Catherine Green, BCBA

Catherine Green

Aš – taikomojo elgesio analizės (angl. applied behavior analysis – ABA) konsultantė. Gyvenu Jungtinėje Karalystėje (Didžiojoje Britanijoje), bet dirbu ir Rytų Europos bei Artimųjų Rytų šalyse. Konsultuoju žmones, kuriančius ir praktikuojančius ABA terapijos programas mokyklose ir namie. Remiuosi Skinerio verbalinio elgesio analize. Mokau šeimas ir terapijos grupes kaip dirbti su autizmą turinčiais vaikais, pasitelkiant taikomojo elgesio analizę.

Virginija Juškevičiūtė, MSc

Virginija Juškevičiūtė

Esu taikomosios elgesio analizės (angl. applied behaviour analysis – ABA) konsultantė, turinti daugiau nei 8 metų darbo su vaikais ir jaunuoliais turinčiais autizmo spektro sutrikimą patirtį Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje. Šiuo metu teikiu individualias ir reguliarias konsultacijas šeimoms ir įstaigoms vaikų turinčių ASS ugdymo klausimais. Mano specializacijos sritys aprėpia komunikacijos mokymą, kalbinio elgesio (angl. Verbal Behavior) mokymą, įvairiapusio lavinimo programų sudarymą ir vykdymą, probleminio elgesio valdymo planų sudarymą, individualius ir grupinius tėvų bei specialistų mokymus. Mano darbo praktika paremta moksline literatūra, ABA principais ir metodais. Praktinių ir teorinių žinių nuolatos semiuosi tarptautiniuose mokymuose, seminaruose ir konferencijose.

Laima Dzikevičienė

laima-dzikevieciene

Aš esu taikomosios elgesio analizės (angl. applied behavior analysis – ABA) konsultantė (sertifikato Nr. 4080). Konsultuoju tėvus ir specialistus namie, ugdymo įstaigoje, taip pat sudarau individualias ugdymo programas vaikams, turintiems elgesio problemų, bei turintiems raidos sutrikimų. Teikiamų paslaugų kokybę prižiūri sertikuota analitikė Daria Brazhenkova.

Abos centras

Abos centras

VšĮ „Abos centras“ jau kelis metus raidos sutrikimų turintiems vaikams teikia Taikomosios elgesio analizės arba tiesiog ABA (Applied Behavior Analysis) terapijos paslaugas. Mūsų darbuotojai dirba laikydamiesi BACB organizacijos kokybės standartų ir tarptautinio Taikomosios elgesio analizės specialistų etikos kodekso. „Abos centro“ veiklą atidžiai prižiūri aukščiausią BCBA laipsnį turinti sertifikuota elgesio analitikė iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Mes, VšĮ „Abos centras“ steigėjai, taip pat auginame raidos sutrikimų turinčius vaikus, kurie mokosi šiame centre kartu su kitais mažyliais. Todėl siekiame, kad mūsų specialistai nuolat tobulėtų, gautų naujausias žinias, dalyvautų mokymuose, taikytų naujausias patikrintas ir rezultatyvias procedūras, o jų teikiamos paslaugos būtų geriausios kokybės. Šie žmonės dirba su mūsų vaikais, todėl jie yra itin kruopščiai atrenkami, baigia specialius sertifikuotus BACB kursus, kiekvienam jų kasdien drąsiai patikime didžiausią turtą – savo vaikus. Mes veikiame ir dirbame tam, kad padėtume kiekvienam savo mažyliui iš ypatingo vaiko užaugti nuostabiu, savarankišku ir ypatingu žmogumi. Ir jei kas nors nė nepabandęs Jums sako, kad Jūsų vaikas kažko negali, mes sakome – jis gali išmokti, tereikia jam padėti, ir mes imamės! Mylime ir tikime visais savo vaikais, patikėkite ir Jūs. Prisijunkite!

Sėkmingi vaikai

Sėkmingi vaikai

Mūsų VšĮ „Sėkmingi vaikai“ specialistai taiko ABA/VB (taikomosios elgesio analizės ir verbalinio elgesio) metodiką ir teikia apie ją informaciją. Naudojame vertinimo įrankius VB-MAPP, Essential for Living, AFLS. Jų pagalba galime nustatyti vaiko stipriąsias ir silpnąsias puses elgesio, kalbos, motyvacijos, savarankiškumo, socializacijos srityse bei parengti išsamias individualias programas. Mokome ir konsultuojame tėvus. Ruošiame terapeutus ir kitus specialistus. Programų direktorė Eglė Steponėnienė baigusi BACB komisijos sertifikuotas ABA studijas Floridos Technologijos Institute (JAV). Įstaigą kas savaitę konsultuoja sertifikuota elgesio analitikė – BCBA (Board Certificated Behavior Analyst) iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Sėkmingi vaikai“ – tai vieta kur šaunūs, drąsūs ir mylintys vaikus žmonės gali realizuoti savo pašaukimą dirbti su vaikais. Įvairios situacijos su kuriomis susiduriame kasdieninėje veikloje atneša naują patirtį, atveria dar nepažintas galimybės. Mums svarbu, kad vaikai su kuriais dirbame būtų sėkmingi, nes mes jais tikime.