Naujos paslaugos autizmo sutrikimą turintiems vaikams

Reabilitacijos ligoninė „Lopšelis“
10 Lie 2013

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų filialas Vaikų reabilitacijos ligoninė „Lopšelis“ nuo rugsėjo 1 d. pradės teikti naujas paslaugas. Nuo rudens „Lopšelyje“ bus atidarytas socialinės globos centras vaikams, kuriems nustatyta autizmo diagnozė. Liepos mėn. pradžioje ligoninės „Lopšelis“ administracija pakvietė į spaudos konferenciją. Įstaigos direktorė dr. Audronė Prasauskienė pristatė naująsias nuo rudens teikiamas paslaugas, papasakojo apie autizmą kaip ligą ir socialinį reiškinį.

Dr. A. Prasauskienė sakė, kad autizmas ir autizmo spektro sutrikimai tampa visuomenės sveikatos problema ne tik pas mus. 1 proc. JAV ir Jungtinės Karalystės gyventojų turi autizmo sutrikimo apraiškų. Autizmo diagnozė galėtų būti nustatyta beveik 5 mln. Europos Sąjungos gyventojų.

Lopšelis

Reabilitacijos ligoninė „Lopšelis“ – Nuotr. K. Šimatonio

„Autizmas yra dažnesnė problema, nei vaikų vėžys, diabetas ar AIDS. Kasmet Lietuvoje gimsta apie 350 vaikų, turinčių autizmo požymių“, – kalbėjo dr. A. Prasauskienė ir pasakojo apie autizmo ypatumus, trumpai apžvelgė šio sutrikimo galimas atsiradimo priežastis, socialinių ryšių bei ribotos veiklos požymius, komunikacijos ir kalbos sutrikimus, protinį atsilikimą bei savantizmo sindromą. Vadinamieji savantai – psichikos sutrikimų turintys asmenys, kurie pasižymi išskirtiniu talentu ar neįprastais sugebėjimais.

Visą straipsnį galite skaityti LR Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje »

Share