Autizmo sutrikimų turinčių žmonių diskriminacija – dažniau taisyklė, nei išimtis

Autizmo sutrikimų turinčių žmonių diskriminacija – dažniau taisyklė, nei išimtis
31 Kov 2015

Jungtinių tautų Žmogaus teisių specialieji pranešėjai Dainius Pūras ir Catalina Devanda Aguilar kviečia nebediskriminuoti žmonių, turinčių autizmo spektro sutrikimų, ir gerbti jų prigimtines teises.

Autizmas palietė daugiau, nei vieną visos žmonijos procentą – tai per 70 milijonų žmonių. Balandžio 2-oji yra tokių žmonių supratimo diena. Jie yra mūsų visuomenės dalis. Juos turime suprasti, priimti ir gerbti.

Kviečiame paskaityti puikų Dainiaus Pūro ir Catalina Devanda Aguilar pranešimą šia proga:

Autizmo sutrikimų turintys žmonės yra itin pažeidžiami kai susiduria su iš žmogaus teisių perspektyvos nepriimtinu profesiniu požiūriu ir medicinos praktika. Tokia praktika, kurią vėl ir vėl bandoma įvardinti kaip gydymą ar apsaugos priemones, pažeidžia žmogaus teises, pamina jų orumą ir nepaiso mokslinių įrodymų.

Autizmo sutrikimų turintiems vaikams ir suaugusiems perdėm dažnai neteisingai skiriama psichotropinių vaistų. Jie gydomi psichiatrijos ligoninėse ir hospisuose. Jiems taikomi fiziniai ar cheminiai suvaržymai, elektros impulsų terapija ir panašios priemonės. Jos ypač žaloja ir gali dar labiau pabloginti tokių žmonių padėtį. Apmaudu, kad dažnai tokia praktika susiveda į žmonių išnaudojimą ir kankinimą.

Visą pranešimą skaitykite angliškai.

Share