Kaune prasmingai paminėta balandžio 2-oji – tarptautinė supratimo apie autizmą diena

05 Bal 2015

Asociacija „Kitoks vaikas“ nusprendė šią dieną paminėti Kauno senamiestyje organizuojant spalvingas eitynes bei renginį Rotušės aikštėje. Kvietėme visas specializuotas Kauno miesto įstaigas, kuriose ugdomi vaikai, turintys autizmo spektro sutrikimą bei tolerantiškas kitokiam vaikui mokyklas. Siekėme, kad visuomenė atkreiptų dėmesį į ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, opią problemą – autizmą. Labai svarbu, kad žmonės ją pažintų ir suprastų. O suėję būrin, kiekvienas turėtų galimybę pasidalinti asmenine patirtimi, rasti naujų sprendimo būdų gyvenant ir dirbant su vaikais, turinčiais autizmo sutrikimą.

Renginio dalyvius pasveikino Kauno miesto pedagoginės psichologinės tarnybos vadovė Raimunda Žiulytė bei asociacijos „Kitoks vaikas“ vadovė Aušra Stauskienė. Ne viena mama ir močiutė nubraukė graudulio ašarą, kuomet Kauno Kovo 11-osios mokyklos mokiniai, skambant Redos Stundžytės ir Modestos Stuinaitės dainos „Ką tu galvoji?“ žodžiams: …mano ranka tavo rankoj, mano siela -tavo sieloj…, kvietė bendram šokiui. O vedančioji Laima Tamulytė taip nuoširdžiai bendravo su dalyviais, kad pirmomis renginio akimirkomis užsimezgė emociškai šiltas, nematomas glaudus ryšys, kuris džiugino ir didelius, ir mažus. Visas įstaigas ir besidominčius konsultavo Kauno vaikų abilitacijos centro darbuotojai, turintys didelę patirtį ugdant vaikus su autizmo sutrikimu. Ieškantys atsakymų tėvai rado juos tiesiogiai bendraudami su paslaugų teikėjais: taikomosios elgesio analizės specialistais iš VšĮ Isadd Lietuva, kineziterapeutais, ergoterapeutais iš Lietuvos sveikatos universiteto. Vaikams emociškai smagias akimirkas padovanojo Kaniterapinės pagalbos centras ir jų sertifikuoti šunys. Visiems galima buvo liest, glostyti, kalbinti keturkojus draugus. Mėgstantys piešti rinkosi dailės studijos Menų kambarys užsiėmimus. Renginį papuošė visų drauge sudėliota margaspalvė gėlių pieva. Organizatoriams talkino ir gausus savanorių būrys iš LSMU, Menų kambario, Pro Patria.

Tą dieną oras Kaune priminė patį autizmo įvairiapusį raidos sutrikimą, buvo permainingas – švietė saulė, kurią keitė lietus, oro gūsiai prikvietė ir sniegą su kruša; atrodė, trūksta tik žaibo. Tačiau renginio dalyvių, pasipuošusių mėlynom skraistėm, nuotaikos niekas nesugadino. Kauno tvirtovės Rotaract klubas pasirūpino palapine ir vaišėmis – karšta arbata ir bandelėmis. Ūkininkė Zita Rimkienė dovanojo obuolių. Šypsenos susirinkusių veidose neblėso iki renginio pabaigos. O labiausiai dalyvių nuotaiką atspindi ištarti mamos Linos žodžiai:

Nepaprastai gera šventėje pajusti, kad nors kitokie, esam reikalingi ir svarbūs. Labai ačiū visiems, kas nepabijojo permainingo oro, atvyko ir dalinosi entuziazmu, gera nuotaika ir šiluma.

Share