Temple Grandin: „Reikia kitokių mokslininkų“

Temple Grandin: „Reikia kitokių mokslininkų“
02 Geg 2017

Ši garsi zoologė ir visiems gerai žinoma mokslininkė dėl savo veiklos šviečiant visuomenę apie autizmą rašo apie savo troškimą studentus uždegti mokslu, o ne vien ieškoti tinkamų kandidatų.

„Noriu, kad vaikai imtųsi praktiškų darbų. Šiandien daugelis nebemoka naudotis žirklėmis ar plaktuku, – rašo Temple Grandin. – Išmokę jais naudotis jaunuoliai galės rasti savo vietą ir mokslo pasaulyje.“

„Skirtingi žmonės, skirtingi privalumai. Jei norėčiau tapti programuotoja, tik švaistyčiau savo laiką. Šiam darbui esu visiškai netinkama. Kompiuteriai man per daug abstraktus dalykas. Aš mąstau paveikslėliais, todėl galiu unikaliai prisidėti stumiant mokslo progresą.“

Iliustruodama mintį, mokslininkė ima vardinti įvairiausias kiaulių veisles, bet sąrašą staiga nutraukia:

„Autistai moka stebėti ir pastebėti detales. Kai kuriems žmonėms tai tiesiog sekasi geriau, nei kitiems. Tokie žmonės mąsto paveikslėliais, – sako ji. – Kaip ir vaikams, jiems sekasi kurti meną ir konstruoti. Tokių mokslo pasaulyje netrūksta. Prisiminkime Thomasą Edisoną, Nikolą Teslą ir Jane Goodall. Tokie žmonės kitaip žvelgia į pasaulį. Jie – puikūs dizaino inovatoriai, laboratorijų sraigteliai. Gaila, kad tokių dalykų neįtraukia į tiksliųjų mokslų programas.“

Visą straipsnį kviečiame skaityti Elsevier portale >

Share