Asociacija „Kitoks vaikas“

Apie autizmą

Autizmo diagnozavimas

Ką daryti toliau?

Pagalbos metodas

Specialistai

Mūsų misija

Mūsų misija

Asociacija „Kitoks vaikas“ savo istoriją pradėjo rašyti 2006-ųjų rugpjūčio 8 d. „Kitoks vaikas“ atsiradimas tik dar kartą patvirtina faktą, kad šeima, kuriai likimas lėmė autizmo sutrikimą pažint iš arti, gali geriausiai įvardinti pagalbos savo vaikui būdus. Būtent tokios šeimos ir inicijuoja didžiausius impulsus kuriant efektyvią ugdymo paslaugų sistemą, kuri veiksmingai padėtų vaikui ir būtų patogi šeimai.

Mūsų vizija

Mes žinome, kad autizmo spektro sutrikimą (ASS) turintis neugdomas vaikas negali integruotis į visuomenę. Šeima taip pat patiria labai didelį stresą. Tačiau kompensuojant savalaikę ankstyvą intervenciją ir šeima, ir visuomenė sutaupytų kur kas daugiau.
Būtent todėl siekiame, kad…

…šeimos, specialistai ir Lietuvos visuomenė savalaikiai gautų ir žinotų visą reikalingą informaciją apie autizmo sutrikimą ir efektyvų pagalbos metodą – taikomąją elgesio terapiją ABA;

…šis metodas Lietuvos respublikoje būtų kuo greičiau oficialiai įteisintas kaip šiandien vienintelis moksliškai pripažintas ir efektyviai padedantis vaikams su ASS;

…šeimos kuo greičiau ir paprasčiau rastų specialistus, teikiančius taikomosios elgesio terapijos paslaugas autizmo sutrikimą turintiems vaikams;

…Lietuvos valstybė pagal išgales kompensuotų elgesio terapijos ABA paslaugų vaikams, su autizmo sutrikimu, kaštus;

…ateityje šeimoms pasirinkus savo vaikui pagalbą (ABA elgesio terapiją) visus šios pagalbos kaštus kompensuotų valstybė.

Meilės savo vaikui neįmanoma išmatuoti pinigais, bet išugdytas ir visavertiškai integravęsis vaikas visuomenei atsiperka dešimtis ir šimtus kartų. Nepadėti tokiems vaikams tada, kai tai padaryti įmanoma, yra labai neteisinga. Laikas nelaukia, ir kiekviena sugaišta ankstyvos vaikystės diena mažyliui, kuriam ką tik diagnozuotas autizmas, negaunant efektyvios pagalbos, tik blogina jo gyvenimo perspektyvą.

Būtina suprasti, kad autizmas nėra gyvenimo pabaiga. Tai – tik naujo kelio pradžia, ir kad Jūs šiame kely esat ne vieni. Skyriuje APIE AUTIZMĄ Jūs sužinosite daugiau apie šį sudėtingą sutrikimą ir jo keliamus sunkumus.

Veiklos ataskaitos